Kancelaria Adwokacka - Adwokat Ewa Joanna Nowacka - RozwodyAdwokat od rozwodów Lublin, Zamość, Hrubieszów, Włodawa, Chełm, Międzyrzec Podlaski

Co zrobić gdy otrzymamy pozew o rozwód?

rozwod-adwokat-lublin

§ Nie panikować. Otrzymany dokument oznacza, iż przed Sądem Okręgowym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania zawisła sprawa o rozwiązanie związku małżeńskiego przez rozwód.

§ Co możemy zrobić? Samodzielnie zmierzyć się z problemem, bądź poszukać pomocy u adwokata od spraw rozwodowych, który będzie naszym pełnomocnikiem procesowym. Oznacza to, że wszelkie pisma kierowane będą na adres Kancelarii Adwokackiej, przez co, to Adwokat w sposób kompetentny ustosunkuje się do nich.

§ Sąd doręczając odpis pozwu, najprawdopodobniej zobliguje nas do złożenia odpowiedzi na pozew, zakreślając 14 dniowy termin. Jeżeli tego nie uczyni odpowiedź możemy złożyć na pierwszym terminie rozprawy. Przede wszystkim należy skonfrontować twierdzenia strony przeciwnej, przedstawić swoje racje, żądania i oczekiwania. Kancelaria Adwokacka w Lublinie – Adwokat Ewa Nowacka, pomoże przygotować Państwu niezbędne dokumenty, oraz złożyć je w Sądzie.

§ Ten pierwszy etap, jest bardzo ważny, w sytuacji złożenia wniosku o udzielenie zabezpieczenia przez stronę powodową, to właśnie dokumenty załączone do odpowiedzi na pozew o rozwód, stanowiły będą podstawę ferowania postanowienia przez Sąd. Adwokat od rozwodów przedstawi stanowisko, jednocześnie negując nieprawdziwe informacje, które często strona przeciwna podnosi w pozwie o rozwód.

§ Pamiętajmy, iż milczenie jest najgorszym co możemy zrobić.
Przykłady dokumentów: